Zarządzaj salonem masażu jako profesjonalna recepcjonistka

Jakie są zalety i wady pracy recepcjonistki w salonie masażu? 

Zaprosiliśmy Dianę, byłą recepcjonistkę do rozmowy o tym, jak radziła sobie z różnymi sytuacjami w pracy.

"Nie każdy nadaje się do tego zajęcia, niektórzy ludzie, choćby nie wiem jak się starali, po prostu nigdy nie będą robić tego dobrze. Uwierz mi, tu nie chodzi o banalną obsługę recepcji hotelowej..."

Podstawowe obowiązki recepcjonistki w salonie masażu

Diana opowiada, że do jej podstawowych obowiązków jako recepcjonistki należało odbieranie telefonów, sprzątanie pokojów i upewnianie się, że są one czyste, oraz powiadamianie pokojów, że czas dziewczyn i klientów dobiegł końca. Uczyła również nowe dziewczyny i sprawdzała, czy pralnia uwinęła się z praniem.

Praca była bardzo wymagająca, ponieważ zdarzało się, że musiała pracować naprzemiennie w dzień i w nocy, co wykańczało ją fizycznie i psychicznie. Mówi, że szczególnie męczące były zmiany nocne, ponieważ wielu klientów nadużywało alkoholu lub narkotyków i bardzo trudno było nad nimi zapanować.

"Oczywiście, miałam też ciężkie przejścia z dziewczynami, jednak zawsze mogłyśmy się dogadać. Czasem trzeba po prostu wziąć głęboki oddech i nie pozwolić, aby emocje wzięły górę. To cenna wskazówka dla wszystkich dziewczyn wykonujących pracę erotyczną."

praca recepcjonistki

Co w pracy recepcjonistki podobało jej się najbardziej?

Nauczyła się efektywnej komunikacji w obliczu trudnych tematów. Najtrudniejszym aspektem było chyba tłumaczenie klientowi, że dziewczyna, o którą prosi nie chce już więcej z nim przebywać.

Nauczyła się również, że dobre zarządzanie jest o wiele ważniejsze w branży erotycznej, niż w jakimkolwiek innym biznesie. To bardzo ważne, by znać dziewczyny na Twojej zmianie, bo w ten sposób będzie wam się pracowało najlepiej.

Jako recepcjonistka musisz dbać o zadowolenie dziewczyn, klientów i szefostwa.

Do Twoich obowiązków należy również zapewnianie dziewczyn, że mogą Ci mówić o wszystkim. Niektóre dziewczyny mają proste życzenia, choćby zamawianie pizzy z ulubionej restauracji o tej samej godzinie każdego dnia, z innymi rozmawia się trudniej, ale też musisz sobie z tym poradzić.

praca w recepcji

Musiałaś mieć wszystko na oku, ale miałaś chyba jakieś priorytety?

"Szczerze, pracując jako recepcjonistka w salonie masażu, miałam dwa priorytety: bezpieczeństwo dziewczyn i egzekwowanie płatności od klientów. Jak mówiłam, zawsze musiałam być miła i cierpliwa. Muszę przyznać, że czasami byłam naprawdę sfrustrowana i przepracowana, jednak miałam na to sposób: swoją złość zawsze traktowałam jako paliwo do pracy :)"

Zainteresował Cię ten artykuł?

Inne wpisy na temat pracy recepcjonistki znajdziesz tutaj i tutaj. Chcesz pracować w recepcji? Najwięcej najlepszych ofert pracy recepcjonistki znajdziesz na portalu Red-Life.pl!